Łowisko

Łowisko wędkarskie „Pod Borem” to urokliwe i spokojne miejsce dla wytrawnych wędkarzy oraz osób zaczynających swoją przygodę z wędką. Jest to obiekt prywatny, położony w Ochabach. Dojazd DK 81 Katowice – Wisła, zjazd z trasy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Ochabach, w kierunku mostu na Wiśle, a następnie boiska piłkarskiego i OSP w Ochabach. Dalej dojazd oznaczony tablicami informacyjnymi „Gospodarstwo Rybackie – Sprzedaż Ryb – Łowisko”.

Odległość do najbliższych miast to :
6 km – Skoczów
25 km – Cieszyn
26 km – Jastrzębie – Zdrój
30 km – Bielsko – Biała
70 km – Katowice

Jest to miejsce, w którym można wypoczywać całymi rodzinami, w spokoju i ciszy, na świeżym powietrzu, przy szumie wody i w sąsiedztwie lasu.

Obiekt o powierzchni 4,50 ha jest w całości ogrodzony. Łowisko stanowi akwen o powierzchni 4 ha lustra wody, zasilany wodą z górnego odcinka rzeki Wisły.

Oferujemy szereg stanowisk dla wędkarzy na długości grobli około 1 km, z możliwością rozbicia namiotów wędkarskich (na każdym stanowisku) i przyjazdu dla kilkudniowe zasiadki. Istnieje możliwość wynajęcia dwóch drewnianych domków oraz czterech przyczep campingowych.

Łowisko zarybione jest karpiem handlowym oraz dużymi okazami karpia w wadze 5 – 19 kg. Jest również amur, lin, jesiotr, sum i szczupak.

Istnieje możliwość nocnego wędkowania, imprez oraz zawodów wędkarskich, a także przyjazdu z przyczepą campingową lub namiotem.

Dla gości dostępny jest parking. Obiekt jest całodobowo monitorowany, co zapewnia bezpieczeństwo.

Przy łowisku znajduje się obiekt małej gastronomii oraz ławki z widokiem na staw, gdzie można wypocząć, zjeść ciepły posiłek, a w upalne dni wypić chłodne napoje.

Brzegi stawu nie są osłonięte, więc w słoneczną pogodę warto zabrać ze sobą parasol.

Karpie wędrują po całym zbiorniku, gdyż łowione są na każdym stanowisku. Jednak największe okazy mają swoje rewiry i pomimo dużej ich ilości złowienie rekordowych sztuk jest wyzwaniem.

1012004_595556403800171_1137268192_n